Jacek Trzebuniak
tel. 698 494 963, Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Praktykę w tybetańskiej tradycji Bon rozpoczął w 2007 roku. Za swojego głównego nauczyciela uważa Tenzina Wangyala Rinpocze. Pobierał też nauki od wielu innych nauczycieli Bon otrzymując wyjaśnienia (tri), przekazy (lung) i inicjacje (łang): m.in. Yongdzina Tenzina Namdaka Rinpocze, Ponloba Trinley Nyimy Rinpocze, Khenpo Nyimy Dondrupa Rinpocze, Nyimy Dakpy Rinpocze i Khenpo Tenpa Yungdrunga Rinpocze. W latach 2012-2015 był umdze (prowadzącym) grupę w Krakowie oraz działał jako członek zarządu Ligmincha Polska. W zarządzie zajmował się układaniem programu kursów i nauk w Polce. W latach 2015-2016 spędził rok w Indiach na studiach w instytucie Lishu (www.lishu.org) założonym przez Tenzina Wangyala Rinpocze, otrzymując wiele nauk, ucząc się języka tybetańskiego i kilkukrotnie odwiedzając klasztor Menri (najważniejszy klasztor tradycji Bon). W 2017 roku Tenzin Wangyal Rinpocze wyznaczył go na instruktora Ligmincha Polska. Od tego czasu jeździ po Polsce z wykładami i kursami.

Pracuje nad doktoratem z kultury tybetańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, bierze udział w konferencjach naukowych, tłumaczy teksty i wykłady z języka angielskiego, redaguje teksty tybetańskie oraz uczy języka angielskiego i języka tybetańskiego. W latach 2012-2015 prowadził zajęcia z historii i kultury Tybetu dla studentów Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ.


Jacek Trzebuniak z Ponlobem Trinley Nyimą Rinpocze w klasztorze Menri w Indiach.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, żeby zaprosić tego instruktora (pomóc zorganizować wykład, warsztat medytacyjny) do dowolnego miasta w Polsce, to prosimy napisać do niego maila lub zadzwonić.

Także osoby zainteresowane nauką języka tybetańskiego (przez skype), prosimy pisać na maila lub dzwonić.


Najbliższe wykłady i kursy:

- 3 listopada 2017 - Wadowice, wykład: Magia Wschodu: impresje z Indii i Nepalu. Więcej informacji tutaj.
- 4 listopada 2017 - Wadowice, Popołudnie z medytacją. Więcej informacji tutaj.

- 16-17 grudzień 2017 - Wrocław, Kurs medytacyjny: Uważność w życiu codziennym. Więcej informacji tutaj.

- luty 2018 – Kraków, Wykład: Wprowadzenie w nauki buddyjskie (w ramach dnia otwartego grupy krakowskiej Ligmincha). Więcej informacji wkrótce.

- 23 luty 2018 - Sopot, Wykład: Tybetańskie praktyki medytacyjne.
- 24-25 luty 2018 - Sopot, Kurs weekendowy: Praktyka oczyszczająca Szenla Okar i Pięć Wersetów Dały Dzialtsena. Więcej informacji wkrótce.

- 2 marzec 2018 – Białystok, Wykład: Tybetańska tradycja buddyzmu Bon w Indiach i Nepalu. Więcej informacji wkrótce.
- 3-4 marzec 2018 - Białystok, Kurs medytacyjny: Praktyka Uzdrawiającej Wody Sipe Dzialmo. Więcej informacji wkrótce.

- 10-11 marzec 2018 – Kraków, Kurs medytacyjny: Praktyka oczyszczająca Szenla Okar. Więcej informacji wkrótce.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn