Rytuały oczyszczające Gutor i nauki Bardo
Sobota 10 lutego 2018, godz. 10-13 i 15-18.

W połowie lutego rozpoczyna się nowy tybetański rok. Z okazji końca roku Nyima Woser Rinpocze zgodził się wykonać rytuały oczyszczające Gutor. W tym samym czasie w klasztorach tybetańskich w Indiach, Nepalu i Tybecie wykonywane są te same rytuały. W ramach tych ceremonii wykonuje się Dokpa (rytuał pozwalający oczyścić negatywną karmę zebraną w roku minionym i poprzedniego roku i gromadzić pozytywną energię na nadchodzący nowy rok),  Sang (rytuał oczyszczający, ofiarowanie dymu), Lha dzial (rytuał pomyślności), Lu (rytuał spłacenia długów karmicznych) i oczyszczanie wodą.

Nauki bardo – nauki na temat umierania i tego co następuje po śmierci.
Niedziela 11 lutego, godz. 10-13 i 15-18

Nyima Woser Rinpocze udzieli nauk na temat umierania i stanu po śmierci (tybetańskie bardo). W buddyzmie tybetańskim istnieje wiele szczegółowych wyjaśnień na temat procesu umierania, tego co dzieje się ze świadomością w momencie śmierci oraz tego, czego człowiek doświadcza po śmierci. Dzięki buddyjskim naukom i medytacji możemy zrozumieć ten porces, zaakceptować nietrwałość i przygotować się na własną śmierć jak też i na śmierć naszych bliskich. Umieranie nie musi być bolesnym i trudnym procesem, dla praktykujących medytację jest kolejną okazją do nauki, rozwoju i kultywowania współczucia.

 

Sugerowana darowizna za nauki: 200zł za dwa dni (jeden dzień 100zł)

Konieczna rezerwacja online: 

 

Adres: Sala przy restauracji Antrakt, Teatr Komedia, u. Słowackiego 19a, Warszawa
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej na temat Nyimy Wosera Rinpocze tutaj.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn